Parádní víkend na Sun Moon Lake – Taiwan

      |   

Nazdar lidičky!!! Tak jsem právě zažil asi nejlepší dny tady – prostě úžasném víkend. Kde bych začal? No asi pátkem – Pro ty kdo neví, měl jsem v pátek narozeniny. Už ve čtvrtek jsem byl nakoupit nějaký to bumbání na plánovanou menší párty. Nakoupil jsem spousta piv(hlavně RedHorse – 7%), nějaký to nealko a láhev Ginu na míchání. No, nebylo toho málo :P.

V pátek ráno jsem vstal a proflákal celý sopilko, nějak se mi nic nechtělo dělat, když jsem přeci měl ty narozky. Nakonec se mi podařilo přemoct svoji lenóru a rozhod jsem se, že si udělám aspoň radost a vyrazím do města něco nafotit. Vzal jsem skútra, foťák a úsměv a vyrazil jsem do přístavu. Potuloval jsem se tam asi 2 hodiny – fotky už jsou v galerii.  Pak jsem si koupil MilkTea a vrátil se na koleje. Dal si pořádnej dlabanec, před večerní párty(měl sem vynikající rybu v nějaký kečupový omáčce). Měl jsem ještě nějakej čas, tak jsem si dal sprchu a začal upravovat fotky z přístavu. To jsem samo nestih, protože zanedlouho přišla moje badice s asi jejím přítelem. Bohužel byli na dlouho jediný, tak byla komunikace malinko rozpačitá a hlavně ten její frajer si pustil v telce baseball, čímž zrušil zábavu na další 2 hodiny. No, ale pak už se to začalo lepšit, začali chodit lidi a začali hlavně bumbat. Asi v 9 dorazili holky z Wenzaa. Dělali trošičku rámus, tak to natáhlo spousta dalších kluků z kolejí. Ve finále naše chodba praskala ve švech.  Dostal jsem od holek dort, od kluků výživovém doplněk, abych nehubnul, od badice francouzský víno a od 2 Filipínek 2 malý alko pitíčka. Ostatní se na mě vys… Ale já sem nic dostat nechtěl, tak dárky byly spíš příjemný překvápko. Ještě mi všichni zazpívali mnohojazyčně všechno nejlepší – napočítal sem asi 5 jazyků, možná víc. Dalo mi to zabrat, ale nakonec se mi je podařilo vykopat asi v 11 abychom přestali dělat bordel na kolejích a vyrazili do klubu(The Dreams).  Tam se dál kalilo – vstup stojí 400NT a vypít můžete cokoli a v jakýmkoli množství – není divu, že se tam pak všichni zříděj :D. No tentokrát jsem nezůstal ani já pozadu – by to celkem parádní večer!

Sun Moon Lake

Druhej den jsme byli s Jirkou domluvený, že ve 12 končí hodinu a já už budu připraveném a vyrazíme na víkend na Sun Moon Lake. No dopadlo to asi tak, že mě ve 12 vzbudil telefonem:D. Naštěstí taky ještě neměl zabaleno, tak jsem zas tolik nezdržoval. Asi o půl druhý jsme vyrazili pro skútry na parkoviště pro návštěvy(to nejvzdálenější, ale zadara). Cesto jsem se ještě stavil v bankomatu abych si na cestu vybral pěníze. Dycky mě hrozně pobaví, když bankomat vrátí kartu a napíše „Prosím neodcházejte“ …. Jako by někdo chtěl odejít bez peněz. Tentokrát mi ale zvadnul úsměv, protože jsem dostal stvrzenku na 20000NT, kartu, ale žádný peníze – bankomat mi prostě nic nedal….Samozřejmě sem začal jančit a volat na všechny strany, protože ztráta pro představu asi 11200Kč není zrovna málo. Bohužel Taiwanský operátor opět nezklamal a nedovolal jsem se skoro nikomu – jen badici a ta mi nedokázala poradit na dálku. Takže sem si tam odchyt jednoho náhodného kolemjdoucího Taiwance. Na bankomatu je napsáno, že telefonní služby poskytujou 24hodin denně – to se ukázalo taky jako blud. Fungoval jen automat, ještě jen v čínštině a ještě jen řek abychom to s nima vyjednali až bude pondělí. To mě fakt pobavilo. Takže ani Taiwanec mi nebyl schopném poradit.

Rozhodovali jsme se jestli teda vůbec vyrazíme, byly už 2 hodiny, před náma asi 250Km a já neměl moc peněz. Byl jsem ale pěkně nasranej, tak sem řek, že jedem ať se děje cokoliv, tak jsme jeli.

Cesta na Sun Moon Lake

Cesta tam byla totálně ubíjející. Jeli jsme po západním pobřeží – jestli jste někdo koukal na satelitní snímky, tak víte jak to vypadá. Bylo to jako by jsme jeli 200Km jenom městem a to cekem hustým… Něco podobného jsem v životě nezažil… Byla to křižovatka za křižovatkou, na každý semafory a na každý 3. červená. Fakt hrůza … až na posledních asi 20 km jsme sjeli z hlavní silnice a dali se po státovce … to už bylo něco jiného – začali jsme si jízdu užívat. Bohužel už nebylo moc po čem koukat, protože byla dávno tma. Za holkama(z Tainanu – Češky z nedalekého města od Kao, se kterýma jsme byli domluvený, že tam s nima strávíme víkend) jsme se dostali až něco po 11 večer. Měli dávno postavenej stan a už na nás čekali. Nakonec jsme je teda našli(měli jsme jen mapu a telefon – vůbec jsme netušili ve kterým kempu jsou). V krátkosti jsme se představili, ubytovali se(naházeli věci do stanu) a vyšli se projít po nočním Sun Moon Lake. Byla tma, tak jsme vůbec nevěděli jak to tam vlastně vypadá. Sedli jsme si před 7/11(sámoška, která je po TW na kadždým krokou, něco jako bejval u nás konzum a ty různý jolany, apod.), dali si něco na zub,pití a pokecali. Holky říkali že odpolko byla hrozná mlha, tak že se nemáme moc těšit na hezký počasí. Každopádně ráno jsme vstali do nádherného počasí.Vstali jsme už  v 9 abychom toho co nejvíc stihli.

Musim říct, že skútry tam byli úplně super. Všude jsme tím pádem měli blízko a ještě jsme si užívali cestu. Díky tomu, že je pro Taiwance pořád mimo sezónu, tak bylo všude prázdno a silnice taky vymetený, prostě paráda, jen jsme se užívali místní serpentýny.

Pagoda

UPR64Nejdřív jsme zajeli na pagodu nad jezerem. Byli jsme tam taky skoro sami, bylo nádherný počasí a kolem ještě hezčí příroda – prostě paráda. Nahoře na pagodě jsme si zazvodili na zvon – je to pořádněj zvon a je slyšet snad kolem celého jezera. Jen byl zase všude tradiční TW opar, takže fotky zase nebudou v dálce moc ostrý.

 

Z pagody jsme se vydali motýlí farmu, nejdřív jsme šli přímo do zasíťovaného příbytku pro motýli…ale tam skoro žádný nebyli….Říkali jsme si, že to tam má asi nejlepší dny už za sebou, ale když jsme se rozhodli odejít a šli ke skútrům oklikou, tak jsme VENKU viděli celkem dost nádherných velkých motýlů – jednoho se mi dokonce podařilo ulovit(jen na objektiv).  Sme si říkali, že jim asi neulítli včeli, ale motýli. Inu jiný kraj, jiný mrav :).

Motýli vystřídali pávi. Jeli jsme se podívat na paví farmu – bylo jich tam teda požehnaně, vypadalo to jak v drůbežárně s výběhem :D. Jeden se tam i předváděl.

Pávi pak hned vystřídal jeden místní chrám, musim říct, že byl asi nejlepší z těch, ve kterých jsem zatím byl. Všude spousta serepetiček,u vstupu 2 velký draci a uvnitř tolik zlata(asi falešnýho:)), že by ho ani snad 10 lidi neodneslo.

Už jsme měli pořádněj hlad, tak jsme se vydali na jídlo. Dali jsme si nějakou kuřecí rejži, museli jsme dávat bacha na ceny, protože tohle je turistická oblast a je to drahý i pro čecha. Najedli jsme se, prošli se kolem jezera a plánovali, že si vyjedem s holkama na lodičkách, ale běhěm odpoledne se zatáhlo a ochladilo. Nebylo vidět nic a tak jsme odmítli i kapitána lodě, kterej nám nabízel plavbu kolem jezera i když pak snížil cenu na polovinu(tj na 150NT na jednoho za asi 2 hodinovou plavbu).  Procházeli jsme se kolem jezera a kecali s holkama. Pak už byl večer, tak jsme zamířili ke kempu. Dal si dohromady jednu velkou rybu, který byla dobrá, ale s kostma a bylo jí málo, tak jsme se jako obvykle stavili se dojíst do 7/11. Večer jsme moc dlouho vzhůru nebyli, protože jsme byli pěkně ztahaný a taky jsme se rozhodli, že budem vstávat už v 5 ráno a pojedem se podívat na východ slunce z pagody. To jsme pak taky udělali. Nejdřív nezbytná zatávka v 7/11 na snídani(kafíčko, sendviče apod.). Vzali jsme si to všechno sebou, že se naládujem až nahoře.

Východ slunce z pagody na Sun Moon Lake

Skútry jsme nechali dole na parkovišti – až nahoru vedou jen schody. Už se trochu rozednívalo, tak jsme makali, abychom to nepropásli. Nahoře jsme ale zjistili, že slunce bude vycházet za vysokou horou, tak jsme na východ čekali ještě hodinu :D. Roztáh jsem si stativ a všechno fotil – fotky jsem ještě neviděl, ale myslim že to bude stát zato – i přes to, že byla všude jako obvykle mlha.

UPR62

Slunce nakonec vyšlo a my byli spokojený, ještě jsme udělali společný foto a vyrazili do kempu. Zabalili jsme stan, provedli hygienu a byli jsme připravený vyrazit domů. Tentokrát jsme chtěli jet brzo, protože jsme věděli, že cesta je dlouhá(přes 7 hodin) a chtěli jsme jet za světla abychom z cesty něco měli. Ze stejného důvodu jsme zvolili jinou cenu – skrz hory, který vypadala malinko delší, ale určitě bez semaforů a mnohem hezčí. To se ukázalo taky jak pravda – jen ta vzdálenost malinko neseděla. Díky tomu, že cesta byla po úpatí hor nahoru a dolu, tak jsme museli zdolávát velký převýšení(vyjeli jsme snad až do 3000n.m.) a serpentýny. Cesta se nakonec protáhla až na neuvěřitelných 13hodin. Můžu vám říct, že po 8mi hodinách váš ubohý zadeček cejtí každou drobnou nerovnost na silnici. Po 10 naopak už nic :D.  Ale cesta rozhodně stála zato – byla nádherná … silnice až na jeden případ úplně prázdný, takže jsme jeli jak na autodromu. Všude nádherný panorámata, neuvěřitelný barvy, rozkvetlý stromy, palmový lesy(To sem v životě neviděl – fakt tu rostou jak plevel), kolem sluníčka duha kolem dokola(to sem taky ještě neviděl),horolezci se zbíječkama na kopci(Upravovali skálu, aby nepadala na silnici), vynikající nálada. Prostě super. Cestou jsme se zastavovali na focení a na jídlo, takže žádnej velkej spěch. Užívali jsme si to jak to šlo. I když taky jsme měli krizi, když jsme v horách potkali autobus…Tyhle velký šunty sou v zatáčkách o dost pomalejší, tak nás brzdil – za náma se udělala kolona, jak to šlo pomalu. Je dost těžký takovej kolos v horách předjet a on nám to rozhodně neulehčoval. Když jsme ho předjeli, tak nás čekal pěknej šok, protože během 2 minut jsme narazili na další, takže znova ten samej problém. Je to fakt nebezpečný, když na vás dotíraj auta je to samá zatáčka – nedá se předjíždět – některý řidiči sou fakt sebevrazi. Nakonec jsme předjeli i tenhle a potkali pro změnu náklaďák – to už bylo dost značný znechucení – pak ještě 2 busy během 10 minut a to jsme už nevydrželi a radši zastavili na oběd. Těmhle velkým krámům by měli vjezd zakázat – fakt to tam strašně brzděj. Po jídle jsme měli zase volno – tak jsme si zase mohli cestu užívat. Jednou jsme dokonce zajeli do mraků, docela se ochladilo a viditelnost kleala místy i pod 10 metrů, úplně bylo vidět, jak se ta mha válí. Tahle cesta vážně stála zato. Kolem 8 jsme se s holkama na jedný křižovatce rozdělil, oni zamířili do Tainanu(asi 40km severně od Kao), no a mi domů. Ještě to byla asi 3 hodinová cesta – bohužel už civilizací, ale díky tomu, že jsme jeli jinou cestou a už v noci, tak to šlo rychle. Trošičku problémy orientací, ale nakonec jsme řádně dorazili do Kaohsiungu a dokonce jsme bez mapy byli schopný se zorientovat a celkem v pohodě dorazit domů. Bylo už po 10. večer – 13 hodinová štreka – byli jsme utahaný ale spokojený.

 Shrnutí výletu na Sun Moon lake – Tchaiwan

Celkový zhodnocení – super výlet, holky super – náklady jsme spočítali na 550 NT za benzín – 650Km celkem tj. necelých 50 Českých halířů na km(Ještě musim dodat, že tu maj solnice fakt v pořádku, ne jako u nás). – za ubytování – 2 noci 350NT za osobu … všechno celkem jídla mě vyšlo asi na 2000NT. Takže něco přes 1000Kč. Zážitek k nezaplacení. Během výletu jsem mluvil ještě telefonem s Břéťou a zjistil, že se mi možná ani ty peníze z účtu(bankomat) neodečetli, že se to občas stává a to se mi teď i potvrdilo. Takže žádná skvrna na víkendu neulpěla.

Prostě bez chyby – počkejte si na fotky, asi to bude chvilku trvat – je jich spousta(novou 2GB paměťovou kartu jsem pořádně prověřil – teda asi z 3/4).

Posílám všem pozdrav a doufám, že si užíváte stejně tak jako já!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Cookie je krátký textový soubor, který navštívená webová stránka odešle do prohlížeče. Umožňuje webu zaznamenat informace o vaší návštěvě, například preferovaný jazyk a další nastavení. Bližší informace o použití souborů cookies společností Google je možné nalézt například na stránkách společnosti Google.

Zavřít